Aktualności

Sprzątanie biura – samemu czy z firmą?

Regularne dbanie o porządek i czystość w pomieszczeniach biurowych nie jest tak prostą kwestią, jak mogłoby się wydawać. Zagadnienie to często jest niesłusznie bagatelizowane.  Przedsiębiorcy mają dwie opcje – zająć się tym we własnym zakresie albo skorzystać ze wsparcia zewnętrznej firmy. Który wariant daje więcej korzyści? Dowiedz się, jak zorganizować sprzątanie biura!

Czy warto sprzątać biuro samemu?

Przedsiębiorcy często wolą samodzielnie zająć się sprawami związanymi z porządkiem w miejscu pracy. Dobrze jest jednak zastanowić się, czy warto sprzątać biuro samemu. Argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest jego niski koszt. W praktyce taka opcja wcale nie musi być tańsza.

Już sama konieczność znalezienia i zatrudnienia pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie porządku pochłania sporo czasu, a także pieniędzy. Przy tym nie ma się pewności, czy nowy personel sprawdzi się w pracy.

Co więcej, w tym przypadku trzeba również zainwestować w urządzenia, przyrządy oraz akcesoria do sprzątania, jak również specjalne środki chemiczne. Oszczędność w tej kwestii może doprowadzić do rozmaitych kłopotów i dodatkowych wydatków. Dla przykładu, tanie odkurzacze mogą często ulegać awariom, a ich naprawa czy wymiana to kolejne koszty albo źle dobrane detergenty mogą uszkodzić czyszczone powierzchnie. 

Brak doświadczenia w organizowaniu sprzątania biura może też mieć wpływ na nieprawidłowe ułożenie harmonogramu. Kwestia ta ma ogromny wpływ na wygląd, higienę oraz bezpieczeństwo miejsca pracy. Zbyt częste lub zbyt rzadkie sprzątanie nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Wynajem profesjonalnej firmy – zalety

Z wielu względów najwygodniejszym i najbardziej opłacalnym wyjściem jest wynajem profesjonalnej firmy do sprzątania biura. W ten sposób stawia się po prostu na gotowe, sprawdzone rozwiązanie. Powierzając tę kwestię doświadczonym specjalistom oszczędza się sporo czasu i wysiłku. Dzięki temu można zająć się ważniejszymi sprawami, jednocześnie ciesząc się estetycznym, przyjemnie czystym otoczeniem.

Wieloletnie doświadczenie specjalistów z firmy zajmującej się sprzątaniem biur gwarantuje, że wykorzystywane sprzęty będą traktowane ostrożnie. W ten sposób wydłuża się żywotność wyposażenia, ograniczając wydatki na naprawy czy remonty. Do tego zespół z pewnością zaproponuje optymalny harmonogram, który pozwoli utrzymać idealny porządek w pomieszczeniach, tak by były przyjazne pracownikom, klientom, partnerom biznesowym oraz innym gościom.

Gdzie szukać firm sprzątających biura?

Przedsiębiorcy często nie wiedzą, gdzie szukać firm sprzątających biura. Na rynku działa wiele takich organizacji, ale warto wybrać te, które mają wieloletnie doświadczenie, zapewniają najwyższą jakość usług oraz gwarantują w pełni indywidualne podejście do klienta.

Częścią oferty grupy ERA jest również sprzątanie pomieszczeń biurowych. Nasz zespół specjalistów w każdych warunkach zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Pracujemy wyłącznie z nowoczesnymi, profesjonalnymi, bezpiecznymi akcesoriami oraz środkami chemicznymi. Nasi pracownicy są uważni, sumienni oraz posiadają odpowiednie kwalifikacje.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami, a omówimy szczegóły współpracy. Skorzystaj z pomocy – zadbaj o to, by Twoje biuro zawsze było czyste, schludne i estetyczne!