Aktualności

Ochrona stacjonarna – kiedy warto zainwestować?

Potrzebujesz wsparcia profesjonalistów, którzy pomogą Ci zabezpieczyć dany obiekt lub teren? W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z firmą specjalizującą się w świadczeniu takich usług, która kompleksowo podejdzie do zadania. Wyjaśniamy, czym jest ochrona stacjonarna i kiedy warto w nią zainwestować!

Kiedy warto zdecydować się na ochronę stacjonarną?

Ochrona stacjonarna polega na stałym zabezpieczaniu obiektu czy terenu przez ochroniarzy, którzy podczas regularnych patroli pilnują bezpieczeństwa osób i mienia. Posiadają specjalne uniformy oraz niezbędne wyposażenie (krótkofalówki, środki przymusu bezpośredniego, a z uprawnieniami także broń palną). Stacjonują w odpowiednio rozmieszczonych posterunkach, w których mogą też kontrolować nagrania z systemu monitoringu.

Uściślijmy jednak, kiedy warto zdecydować się na ochronę stacjonarną. Rozwiązanie to najlepiej sprawdza się w przypadku m.in.:

  • zakładów przemysłowych,
  • centrów magazynowo-logistycznych,
  • centrów handlowych
  • placówek biurowych;
  • obiektów użytku publicznego;
  • placów budowy;
  • osiedli mieszkaniowych.

W praktyce taką ochroną można objąć także wiele innych obiektów. Jeśli na ich terenie znajdują się jakiekolwiek osoby i/lub mienie, które są narażone na różne zagrożenia, warto pomyśleć o profesjonalnym zabezpieczeniu.

Jakie są zalety inwestycji?

Inwestycja w ochronę stacjonarną ma wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim chroni przed zdarzeniami, które narażają na ogromne straty finansowe, a także wizerunkowe. Ochroniarze ograniczają do minimum ryzyko m.in. włamania, kradzieży, dewastacji, napaści, ale też pożaru czy zalania.

Jeśli mimo wszystko dojdzie do sytuacji kryzysowej, odpowiednio zorganizowany zespół, działający zgodnie z ustaloną strategią, błyskawicznie zareaguje na zagrożenie. Dzięki temu można znacznie ograniczyć jego konsekwencje.

Współpraca z firmą dostarczającą gotowy system ochrony stacjonarnej to także ogromna oszczędność czasu. Zespół specjalistów korzysta ze sprawdzonych rozwiązań i działa zgodnie z wypracowanymi przez lata protokołami. Samodzielne zajmowanie się tematem ochrony obiektu trwa zdecydowanie dłużej, a przy tym wiąże się z ryzykiem niedopatrzeń czy błędów. Wygodniej i rozsądniej jest zdać się na profesjonalistów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając firmę świadczącą usługi ochrony stacjonarnej przede wszystkim warto kierować się doświadczeniem. Ogromne znaczenie ma również to, czy podstawą działalności są odpowiednie koncesje i licencje. Przy tym należy też zwrócić uwagę na uprawnienia i kwalifikacje ochroniarzy, a także wykorzystywane rozwiązania (np. czy w ramach usługi zapewniony jest system monitoringu). Do tego najlepiej, by zespół zapewniał indywidualne, kompleksowe podejście.

Częścią oferty Grupy ERA jest ochrona fizyczna, w zakres której wchodzi ochrona stacjonarna. Nasi wyszkoleni pracownicy mogą stale patrolować dany teren/obiekt, przy czym ich działania są nadzorowane i koordynowane przez całodobowy zespół dyspozytorski w Centrum Monitorowania ERA, z wykorzystaniem elektronicznych systemów kontroli obchodów (Active Guard, Active Truck).

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami, a dokładnie wszystko omówimy. Nie ryzykuj – wybierz profesjonalistów!