Aktualności

Alarm do komórki lokatorskiej – dlaczego warto go mieć?

Komórki lokatorskie są wyjątkowo przydatnym udogodnieniem, ale niestety często stają się celem włamywaczy. Na szczęście istnieją sposoby na to, by dodatkowo je zabezpieczyć. Dzięki temu można w prosty sposób ochronić rzeczy o dużej wartości materialnej i sentymentalnej. W tym wpisie wyjaśniamy, jak działa alarm do komórki lokatorskiej i dlaczego warto go mieć!

Alarm w komórce lokatorskiej – czy jest potrzebny?

Niektórym mogłoby się wydawać, że alarm w komórce lokatorskiej to przesadna ostrożność, ale w praktyce może być wyjątkowo skuteczny. Wiele osób trzyma w tym miejscu cenne przedmioty, np. rowery, opony do samochodu, elektronarzędzia, markową odzież (np. buty, kurtki, płaszcze) czy sprzęt sportowy (np. narty, łyżwy, rolki). Ich utrata naraża na straty finansowe, nie wspominając o żalu związanym z utratą rzeczy, z którą wiąże się ładunek emocjonalny.

Jakie korzyści daje założenie alarmu w komórce lokatorskiej? Z pewnością zmniejsza ryzyko włamania, a jeśli do niego dojdzie, zwiększa szanse na złapanie złodziei. System przede wszystkim:

  • odstrasza złodziei – głośna syrena może skutecznie zniechęcić włamywaczy do działania, a przy okazji zwróci uwagę sąsiadów;
  • umożliwia szybką reakcję – sygnał pozwala działać natychmiast, dzięki czemu można niezwłocznie podjąć odpowiednie działania lub zawiadomić odpowiednie służby;
  • daje poczucia bezpieczeństwa – dodatkowe zabezpieczenia zawsze zwiększają spokój i sprawiają, że można spokojniej spać w nocy.

Jak działa alarm w komórce lokatorskiej?

Alarm w komórce lokatorskiej jest prostym, a skutecznym rozwiązaniem. W najprostszym wariancie system bazuje na czujnikach, które wykrywają włamywaczy i informują o tym fakcie uruchamiając głośny sygnał dźwiękowy.

Bardziej zaawansowane systemy są połączone z aplikacją mobilną i w razie podejrzanych aktywności przesyłają powiadomienie i/lub automatycznie kontaktują się z firmą ochroniarską.

Montaż alarmu jest zwykle dość prosty. Nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi czy kucia ścian. Koszt inwestycji w takie zabezpieczenie jest zależny od tego, z jakich elementów składa się system. Najczęściej zakłada się czujniki PIR (podczerwień), czujniki magnetyczne na drzwi i okna, centralę alarmową oraz sygnalizator. Urządzenia mogą być podłączone do sieci elektrycznej, ale dostępne są też modele bezprzewodowe, których założenie jest jeszcze łatwiejsze.

Kiedy warto zdecydować się na montaż?

Montaż alarmu w komórce lokatorskiej to świetne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na tym, by odpowiednio zabezpieczyć przechowywane przedmioty. Inwestycja w taki system nie tylko chroni przed dużymi stratami finansowymi, ale też daje poczucie spokoju, które jest bezcenne.

Dobrze, by alarm w komórce lokatorskiej zakładała firma, która specjalizuje się w rozwiązaniach tego typu. Specjaliści zaproponują najlepsze rozwiązanie oraz zapewnią wsparcie w razie kłopotów.

Częścią oferty grupy ERA jest monitorowanie obiektu, które obejmuje także instalację systemów alarmowych. Świadczymy usługi osobom prywatnym oraz przedsiębiorcom. Gwarantujemy kompleksowe, indywidualne podejście – opracowujemy projekt dopasowany do budżetu, specyfiki obiektu oraz indywidualnych wymagań.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci chętnie wszystko wyjaśnią oraz przedstawią wstępną wycenę.